Pozadí stránky
avatar

04. 06. 2020

Pomponkové panenky

Novinkou v našem sortimentu jsou tylové pomponky.

Jestli si říkáte co s nimi, tak my vám přinášíme inspiraci. Udělejte si z tylových pomponků pomponkovou panenku. Je to jednoduché a určitě to zvládnete i s dětmi. Panenkou pak můžete udělat radost svým blízkým, může to být přívěšek na klíče, přívěšek na telefon, ozdoba na kolotoč nad postýlku. Materiál na pomponkové panenky najdete na našem eshopu Kreativní krámek, Kreativnikramek.cz v sekci Pomponkové panenky

 

Co k výrobě pomponkové panenky budeme potřebovat: tylové pomponky, dřevěné povrchově neupravované korálky 1 ks velikosti 12, 20 nebo 25 mm, dřevěné lakované korálky 8 mm 5 ks, 60 cm voskované bavlněné šňůrky 1 mm, 15 cm atlasové stuhy šířky 3 mm, akrylové barvy na namalování obličeje a případně lak na přelakování namalovaných korálek.

Nejdříve si vezmeme dřevěnou povrchově neupravovanou korálku 20 nebo 25 mm a namalujeme si hlavičku panenky podle vlastní fantazie. Použijeme nejlépe akrylové barvy. Dobře se s nimi maluje a rychle schnou. Při malování je nejlépe navléknout korálku na špejli, tak aby se neprotáčela a dobře držela navlečená. Pak se s ní dobře pracuje. Pokud je průměr špejle menší než dírka v korálce, obalíme si příslušné místo kouskem lepící maskovací pásky, aby se průměr špejle zvětšil a korálky tak z ní nepadala. Zároveň si nabarvíme korálku 12 mm stejnou barvou jakou bude mít panenky vlásky. Použijeme ji jako drdůlek. Po zaschnutí barvy můžeme ještě hlavičku a drdůlek přelakovat. Hlavička tak získá lesk.

Až máme hlavičku a drdůlek hotový,  vezmeme si provázek a odstřihneme z něj 20 cm a odložíme jej. Tento odstřižený kousek později použijeme na ručičky panenky. Zbylý delší kousek vezmeme a a přehneme na polovinu, a svážeme jej k sobě tak, aby jsme udělali cca 5 cm dlouhou smyčku. Pokud budeme chtít mít z panenky přívěšek na klíče navlečeme před svázáním na provázek karabinku nebo kroužek na klíče, a až potom uděláme smyčku.

 

Na provázek se smyčkou budeme postupně navlékat nejprve drdůlek, hlavičku a nakonec dřevěnou lakovanou korálku 8 mm, která nám bude sloužit jako krček panenky.

 

Až máme vše navlečeno přijde na řadu tylový pomponek.

 

 

Navlečenou hlavičku panenky s krčkem přivážeme k pomponku tak, aby provázky pomponek obepínaly z obou stran, a mohli jsme dole udělat uzel. Pevně zavážeme. Oba konce provázků neodstřiháváme, ale necháme je volně viset. Budou nám sloužit jako nožičky panenky.

 

 

Na provázky, které nám zbyli navlečeme dřevěné lakované korálky 8 mm, a na konci šňůrky uděláme uzel, aby nám korálky nespadly. Délku nožiček si zvolíme podle sebe  a přebytečné konce šňůrek po zavázání korálek odstřihneme.

 

Teď přijde na řadu šňůrka, kterou jsme na začátku odložili a vytvoříme panence ručičky. Šňůrku vezmeme a zavážeme ji panence pod krčkem (korálkou 8 mm pod hlavičkou). Šňůrku zavážeme mezi korálkou krčkem a pomponkem, tak aby nám oba konce zůstali viset.

Když máme zavázáno, vezme opět dvě dřevěné lakované korálky a připevníme je na konce ručiček stejně jako jsme to udělali u nožiček. Délku ručiček si zvolíme podle sebe.

 

 

 

A už je panenka skoro hotová. Stačí už jen mezi drdůlek a hlavičku uvázat atlasovou mašličku a je pomponková panenka na světě.

 

Doufám, že se vám bude dobře tvořit a přeji hodně radosti při tvorbě i z hotového výrobku. Vaše Jiřina z Kreativního krámku